www.galeria.ath.bielsko.pl
 • Spotkanie absolwentów Plastyka w Galerii
 • 8 listopada została otwarta wystawa prezentująca fotografie Cezarego Tomy inspirowane naturą.
 • Wernisaż wystawy prac prof. Witolda Jacykowa
  W poniedziałek 7 października w Galerii Akademickiej ATH odbył się wernisaż fotografii prof. Witolda Jacykowa.
 • Malarstwo Alfreda Biedrawy w Galerii Akademickiej
  W atmosferze podziękowań i wzruszeń odbył się wernisaż wystawy nestora bielskich plastyków Alfreda Biedrawy „90 x 70" w piątek 14 czerwca w Galerii Akademickiej ATH.
 • Małe formy grafiki w Galerii Akademickiej
  Do 10 czerwca potrwa w Galerii Akademickiej ATH wystawa „Małych form grafiki" prof. Andrzej Gieragi, artysty związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi oraz z Politechniką Radomską. W części ...
icon-box-left Sylwetki i dorobek artystów, współpracujących z Galerią Akademicką
Więcej >
icon-box-center Galeria zdjęć z wernisaży, które odbyły się w Galerii Akademickiej
Więcej >
icon-box-right Prace nagrodzone w Konkursie na recenzję wystawy
Więcej >

Spotkanie absolwentów Plastyka w Galerii

Absolwenci, przyjaciele i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej gościli w poniedziałek 6 grudnia w Galerii Akademickiej ATH na wernisażu zbiorowej wystawy „Spotkanie 6".
Kolejne już spotkanie jako forma dialogu wynika z chęci podzielenia się efektami pracy artystycznej twórców związanych z naszym miastem. W gronie absolwentów bielskiego Plastyka, których prace prezentowane są w uczelnianej galerii, znaleźli się Rafał Bojdys, Karina Czernek, Krzysztof Dadak, Dariusz Fodczuk, Tomasz Klon, Rafał Knop, Jacek Malinowski, Dariusz Marszałek, Joanna Sułek-Malinowska, Ernest Zawada, kurator Galerii Akademickiej ATH, oraz Piotr Tomalik, organizator i komisarz wystawy.

Wernisaż był też świetna okazją do spotkania absolwentów i pedagogów oraz do podtrzymania środowiskowych więzi, które jak pokazało szóste już spotkanie, są bardzo silne. Uczestnikom wystawy gratulacje złożył dyrektor wielu pokoleń Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej mgr Andrzej Rubinkiewicz.

Oprawę muzyczną podczas wernisażu zapewnił zespół Axis Mundi.

Wystawa potrwa do 14 lutego 2014 roku.


Kategoria: Wystawy w Galerii | 18 grudzień 2013 | | Odsłony: 5495
Drukuj Email
Piątek, 12, kwiecień 2019
Wernisaż wystawy prof. Marii Korusewicz
Galeria Akademicka zaprasza na Wernisaż wystawy prof. Marii Korusewicz pt: "Wielogłosy", która odbędzie się 16 kwietnia o godz. 15.00.
Czytaj dalej >
Czwartek, 16, listopad 2017
Prof. Andrzej Markiewicz „Pars pro toto…”
Galeria Akademica ATH zaprasza 21 listopada o godz. 15.00 na otwarcie wystawy prof. Andrzeja Markiewicza.
Cykl pod tytułem: „Pars pro toto........" tworzą prace wykonane w technice druku cyfrowego łączonego z rysunkiem olejną pastelą i ołówkiem. Jak podkreśla autor, tytuł cyklu prowokuje możliwości interpretacji dzieł na wielu poziomach skojarzeń poprzez zestawienie słowa i elementów wizualnych obrazu.
Andrzej Markiewicz zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową i malarstwem. Twórczość swą prezentował na 32 wystawach indywidualnych (Kopenhaga, Kowno, Łódź, Kielce, Zakopane, Radom) a także na 241 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą ( Dania, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, USA, Litwa, Łotwa, Węgry, Ukraina, Słowacja, Czeska Republika). Obecnie profesor zwyczajny, Dziekan Wydziału Sztuki, Uniwersytetu Technologiczno–Humanistycznego w Radomiu.

Czytaj dalej >